menu

Były puchary i dyplomy dla hodowców gołębi pocztowych z sekcji w Wielbarku - Podsumowanie lotów 2012

2015-05-15 09:36:30 (ost. akt: 2015-05-15 10:57:50)

6505 km - taki dystans w 14 lotach miały do pokonania w 2012 roku gołębie pocztowe dorosłe, które reprezentowały Hodowców Gołębi Pocztowych z Sekcji Wielbark.

10 listopada br. w Wielbarku odbyło się spotkanie podsumowujące sezon lotowy w 2012 r. oraz działalność hodowców gołębi pocztowych z Sekcji w Wielbarku.

W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Zbigniew Boguski z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Wiesław Kijewski z Kucborka, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Robert Gołębiewski z Wielbarka. Czwarte miejsce zdobył Stanisław Kijewski z Szymanek, a piąte Lech Kijewski z Szymanek.

W kategorii lotów gołębi młodych tytuł mistrza otrzymał Wiesław Kijewski z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Bogusław Łapiński z Wielbarka, drugim wicemistrzem Janusz Skwiot z Nowojowca. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark trafił jak w zeszłym roku na ręce Zbigniewa Boguskiego. W tej kategorii gołębie młode wystartowały w 4 lotach, a do pokonania miały dystans 815 kilometrów. Na pierwszy lot zostało puszczonych 581 gołębi.

Spotkanie było też dobrą okazją do podsumowania mijającego roku. W 2012 roku z inicjatywy hodowców gołębi pocztowych z sekcji Wielbark został zorganizowany dodatkowy lot gołębi pocztowych młodych, który odbył się w Wałczu oraz wystawa gołębi pocztowych zorganizowana w Wielbarku, w której udział wzięli hodowcy gołębi pocztowych z innych oddziałów.