menu

Mają nowego Super Mistrza

2015-05-15 09:39:01 (ost. akt: 2015-05-15 10:59:04)

2013 rok członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku mogą zaliczyć do bardzo udanych. Zgodnie z tradycją, po zakończeniu sezonu lotowego, hodowcy gołębi pocztowych oraz zaproszeni goście spotykają się, aby podsumować działalność.

A jest czym się pochwalić. Sekcja w Wielbarku pozyskała pieniądze na zakup przyczepki do przewozu gołębi na treningi, zorganizowała wystawę gołębi oraz brała czynny udział w różnego rodzaju imprezach organizowanych przez m.in. stowarzyszenia z Gminy Wielbark. Nie mogło zabraknąć również pucharów i dyplomów dla najlepszych hodowców Gołębi Pocztowych. W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Zbigniew Boguski z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Wiesław Kijewski z Kucborka, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymali Janusz Skwiot i Stanisław Skwiot z Nowojowca. Czwarte miejsce zdobył Stanisław Kijewski z Szymanek, a piąte Lech Kijewski z Szymanek.

W kategorii lotów gołębi młodych, tytuł mistrza otrzymał Waldemar Opolka z Wesołowa. Pierwszymi wicemistrzami zostali Janusz Skwiot i Stanisław Skwiot z Nowojowca, tytuł drugiego wicemistrza przypadł Wiesławowi Kijewskiemu z Kucborka. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark trafił do Wiesława Kijewskiego z Kucborka.

Dyplomy oraz puchary wręczyli: Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka, Pan Krzysztof Stempiński Dyrektor WPZ Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Kołodziejowym Grądzie oraz Zbigniew Boguski Prezes PZHGP Sekcja w Wielbarku.

Spotkanie było też dobrą okazją do złożenia noworocznych życzeń. Zaproszeni goście życzyli hodowcom jak największych sukcesów .

Zarząd Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku w imieniu swoich członków składają podziękowania za okazywaną pomoc:
►Wytwórnii Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą Kołodziejowym Grądzie,
►Gminie Wielbark,
►Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wielbarku,
►Stowarzyszeniu „Kobiety Kucborka”.