menu

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesinach Wielkich za 2010 rok

2015-05-18 11:27:53 (ost. akt: 2015-05-18 14:00:35)

26 lutego br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Lesiny Wielkie. Wyjątkowo spotkanie strażaków odbyło się w GOKu w Wielbarku, gdyż świetlica w miejscowości Lesiny Wielkie rok temu uległa spaleniu. Prezesem został druh Michał Zawitowski, Naczelnikiem druh Mateusz Draba, Sekretarzem druh Roman Zapadka, a funkcję Skarbnika objął druh Marcin Zyśk. W skład komisji rewizyjnej weszli: druh Arkadiusz Górski – przewodniczący i członkowie : druhowie Tomasz Błędek i Waldemar Mróz. Nowy Naczelnik OSP w Lesinach Wielkich Mateusz Draba ma 21 lat i należy do Straży od 3 lat.

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Wielbark Grzegorz Zapadka przekazał Jednostce zestaw pierwszej pomocy oraz pogratulował zajęcia 2 miejsca w biegu „Uwolnić Danuśkę”, który odbył się 11 lutego br. w Szczytnie. W biegu uczestniczyli druhowie: Mateusz Draba, Daniel Draba, Kacper Kalisz i Paweł Mróz.

W planach Jednostki OSP w Lesinach Wielkich jest m in. udział Strażaków w kursie podstawowym dla strażaków ratowników OSP i uczestnictwo w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Chcieliby również otrzymać nowy samochód pożarniczy, a co za tym idzie odpowiednie pomieszczenie garażowe.