menu

Gminne obchody "Dnia Strażaka"

2015-05-18 11:33:16 (ost. akt: 2015-06-18 10:44:21)

2 maja br. w Wesołowie wspólnym ogniskiem i zabawą taneczną rozpoczęto obchody Dnia Strażaka w Gminie Wielbark, w których udział wzięli druhowie z Jednostek OSP Lesiny Wielkie, Wesołowo i Wielbark. Miejsce spotkania wszystkich Jednostek nie było przypadkowe. OSP Wielbark obecnie przygotowuje się do remontu strażnicy, a w zeszłym roku świetlica w Lesinach Wielkich uległa spaleniu.

W czasie uroczystości Wójt Gminy Wielbark pan Grzegorz Zapadka powiedział, że cieszy się ze spotkania wszystkich Jednostek działających na terenie Gminy Wielbark; życzył strażakom mniej pracy, a więcej takich spotkań. Wspomniał również, że Gminę Wielbark w ostatnim czasie nawiedziły wszystkie żywioły. Integracja strażaków z trzech Jednostek procentuje w przyszłości lepszą organizacją w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Gospodarze spotkania OSP Wesołowo otrzymali od druhów z OSP w Wielbarku maskotkę Pieska Strażaka, żeby zawsze towarzyszyła im w czasie akcji. Natomiast sołtys Wesołowa Pan Janusz Ciurakowski wręczył Wójtowi oraz strażakom drobne upominki. I tym miłym akcentem rozpoczęto dalszą wspólną zabawę przy akompaniamencie druha Jacka Janiszewskiego.

Zgodnie z wielbarską tradycją 4 maja br. w miejscowym kościele została odprawiona msza święta w intencji wszystkich strażaków z Gminy Wielbark. W czasie nabożeństwa podziękowano strażakom za ich trud, poświęcenie i gotowość niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy na rzecz ratowania życia ludzkiego i walki z żywiołami. Życzono również, aby zawsze wszyscy wracali po akcji do domu. Słowa podziękowania skierowano również do rodzin strażaków, których codzienna obecność jest w życiu każdego strażaka nieocenionym wsparciem. Po Mszy Świętej zgodnie z wielbarską tradycją, Strażacy udali się na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze Druhom, którzy na wieczną wartę odeszli do Niebieskiej Strażnicy. Na tym zakończono obchody Dnia Strażaka w Gminie Wielbark.