menu

Trzynastego oddawali krew w Wielbarku

2016-02-15 07:18:38 (ost. akt: 2016-02-15 07:21:35)

Siedemdziesięciu Krwiodawców z Gminy Wielbark wzięło udział w sobotniej akcji poboru krwi w Wielbarku.

W sobotę , 13 lutego 2016 r. w Wielbarku odbyła akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Wielbarku. Cyfra trzynaście była tego dnia szczęśliwym numerem dla wielbarskich krwiodawców. Na pierwszą w tym roku zorganizowaną akcję poboru krwi zgłosiło się , aż siedemdziesięciu honorowych dawców krwi, co w sumie dało prawie 26 litrów krwi. Dobrym uczynkiem wykazali się mieszkańcy Wielbarka : Szymon Abramczyk i Wiktor Burdyński, którzy niedługo po swoich osiemnastych urodzinach, wzięli udział
w wielbarskiej akcji poboru krwi i tym samym dołączyli do grona Honorowych Dawców Krwi.

Tym miłym akcentem wielbarski klub rozpoczął już dziewiąty rok swojej działalności. W czasie akcji zbierano również plastikowe nakrętki dla Adriana.

W 2016 roku odbywają się również wybory w klubach HDK PCK. W sobotę, członkowie wielbarskiego Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku wybrali nowy Zarząd w skład którego weszli:
Milena Zapadka – Prezes, Szymon Pawłowski – Wiceprezes, Monika Pliszka – Sekretarz, Beata Zdancewicz – Skarbnik, Krzysztof Burdyński – Członek Zarządu.