menu

Uroczysty apel OSP Wielbark

2015-05-18 11:35:32 (ost. akt: 2015-06-18 10:51:43)

1 października 2011 roku był szczególnym dniem dla Strażaków z OSP w Wielbarku. Tego dnia na placu przed remizą OSP Wielbark odbył się uroczysty apel, na którym nastąpiło oficjalne przekazanie i poświęcenie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes oraz otwarcie i poświęcenie remizy po remoncie. W uroczystości wzięli udział: strażacy z OSP w Wielbarku, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców z Wielbarka, przedstawiciele jednostek OSP Lesiny Wielkie i Wesołowo, Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka, Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach, Przedstawiciel Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie oraz przedstawiciele władz lokalnych, osoby wspierające działania miejscowej jednostki oraz rodziny strażaków.

Za nim jednak przekazano samochód, zgromadzonych gości w imieniu Jednostki przywitał Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielbarku. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli strażakom jak najmniej wyjazdów. Prezes OSP w Wielbarku druh Marek Dęby przedstawił historię wielbarskiej jednostki. Pobłogosławienia pojazdu dokonał proboszcz Parafii Wielbark ks. Stanisław Sito. Przekazania dokumentów, kluczyków, aktu przekazania oraz maskotki strażackiej dla naczelnika OSP w Wielbarku dokonali: Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka, Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wielbark Pan Antoni Szyszka i Prezes OSP Wielbark druh Marek Dęby. Naczelnik OSP Wielbark druh Dawid Michalak po odebraniu kluczyków i dokumentów wygłosił deklarację w imieniu całej jednostki: „… składam gorące podziękowanie za otrzymany samochód, podnoszący zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam druha Prezesa, że będziemy się starać, aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie używany”. Następnie przekazał kluczyki i dowód rejestracyjny kierowcy druhowi Adamowi Rutkowskiemu, który odpowiedział, że uczyni wszystko, żeby ten samochód nigdy nie zawiódł. Dowódca uroczystości wydał rozkaz: „Zastęp na wóz” i nastąpiło uruchomienie samochodu oraz sygnałów świetlno-dźwiękowych.
Następnie Prezes OSP w Wielbarku wręczył podziękowania i drobne upominki dla sponsorów i przyjaciół Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku.

Po zakończeniu pierwszej części uroczystości, strażacy wraz z przybyłymi gośćmi przenieśli się przed wejście główne strażnicy, gdzie nastąpiło poświęcenie, a następnie przecięcie wstęg i otwarcie strażnicy po remoncie i uruchomienie syreny strażackiej.

Przybyli na apel zaproszeni goście mieli rzadką okazję obejrzeć ceremoniał strażacki, jak również zasiąść za kierownicą nowego samochodu, zwiedzić remizę, obejrzeć wystawę zdjęć z kart albumu wielbarskiej jednostki.
Uroczysty apel zakończył się wspólną biesiadą przy ognisku.