menu

Festyn Strażacki na Stadionie Narodowym w Warszawie

2015-05-18 12:09:39 (ost. akt: 2015-06-18 11:34:05)

Z okazji jubileuszu 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz XIII Zjazdu Krajowego Związku OSP RP, 25 sierpnia 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się festyn strażacki, w którym uczestniczyli przedstawiciele OSP z Gminy Wielbark.

Zebranych gości powitali gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP oraz prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak. W czasie festynu strażackiego można było obejrzeć m.in., musztrę paradną, wystawę Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz kiermasz pamiątek związanych z jubileuszem 20-lecia PSP. Do dyspozycji najmłodszych były melexy – samochody strażackie z możliwością przejażdżki wokół stadionu oraz spróbowania sił w różnych konkurencjach związanych z pracą strażaka.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu pożarniczego, a także pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z tresurą psów, grupy ratownictwa wysokościowego oraz grupy TFA „najtwardszego z najtwardszych” w wykonaniu strażaków z KM PSP w Toruniu i Szczecinie.

W czasie festynu można było wysłuchać zespołu „Horyzont” z Nysy, kabaretu „Truteń” ze Skawy, a także koncertu zespołów „Blue Cafe” i „Budki Suflera”.

Festyn strażacki był również wspaniałą okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć na Stadionie Narodowym.