menu

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku za 2012 rok

2015-05-18 12:13:56 (ost. akt: 2015-06-18 12:27:09)

23 lutego 2013r. Strażacy z OSP w Wielbarku podsumowali działalność w 2012 roku oraz przedstawili plany na 2013 rok. Jednostka z Wielbarka w minionym roku uczestniczyła w 53 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Strażacy wzięli udział w koncentracji gminnej, w zawodach sportowo-pożarniczych, w „Biegu po Danuśkę”. Podnosili swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku w 2012 roku przeprowadziła również zbiórkę podatku 1%. Odbyły się cztery szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla mieszkańców Gminy Wielbark. Wielbarscy Strażacy brali udział w życiu społecznym Gminy, pomagając m. in. przy festynach, piknikach, sylwestrze.

Wielbarscy Strażacy powzięli plan zakupu pierwszej w naszym powiecie kamery termowizyjnej. „Użycie jej ułatwiłoby szybkie i skuteczne wykrycie źródła ognia; kamera pomaga również przy poszukiwaniu osób, np. w zadymionych pomieszczeniach.” –tłumaczy Naczelnik druh Dawid Michalak.

Do grona Jednostki OSP w Wielbarku dołączyła kolejna kobieta, Monika Tubis należąca wcześniej do Młodzieżowej Drużyn Pożarniczej.

Zebranie było okazją do złożenia podziękowań Komendantowi Gminnemu OSP w Wielbarku mł. bryg. Jackowi Matejce za wieloletnią współpracę z Jednostkami OSP w Lesinach Wielkich, Wielbarka i Wesołowa. Obowiązki odchodzącego Komendanta przejął druh Tomasz Chodyna.