menu

Rozpoczęły się zebrania strażaków

2015-05-18 12:22:24 (ost. akt: 2015-06-18 13:33:53)

Pierwsze walne zebranie sprawozdawcze strażaków z Gminy Wielbark odbyło się w Jednostce OSP Lesiny Wielkie. 1 lutego br. w wiejskiej świetlicy spotkali się druhowie, aby omówić działalność w 2013 roku oraz przedstawić plany na 2014 rok. Zebranie otworzył Prezes Jednostki druh Michał Zawitowski, a sprawozdanie z działalności przedstawił Naczelnik – druh Mateusz Draba.

Ubiegły rok był szczególny dla OSP w Lesinach Wielkich. Otrzymali oni nowy lekki samochód pożarniczy marki FORD TRANIST. Zorganizowali Gminne obchody Dnia Strażaka, w których udział wzięły jednostki z OSP : Wielbark, Wesołowo i Lesiny Wielkie. Druhowie zaangażowali się w akcję przekazywania 1% dla swojej jednostki. A przede wszystkim podnosili swoje kwalifikacje i brali czynny udział w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W zeszłym roku uczestniczyli w szkoleniach, m.in. podstawowym dla strażaków, dowódców i naczelników.

Dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesinach Wielkich 2014 rok zapowiada się również pracowicie. Rozpocznie się budowa garażu dla nowego samochodu pożarniczego. Zorganizują uroczystość przekazania samochodu. Wezmą udział w zawodach sportowo-pożarniczych, szkoleniach. A już dzisiaj propagują akcję „Podaruj 1% dla OSP Lesiny Wielkie”.

I jak podkreślają zaproszeni na zebranie goście, chęci, zapału, determinacji i zaangażowania druhom z OSP w Lesinach Wielkich nie brakuje, co potwierdzają ostatnie lata.