menu

W Wielbarku oddali krew …

2016-06-07 07:07:17 (ost. akt: 2016-06-07 07:08:52)

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy – święto dedykowane honorowym krwiodawcom. Hasła tegorocznej kampanii to: „ Krew łączy nas wszystkich” oraz „Dziel się życiem, oddaj krew”.

Mają one na celu zwrócić uwagę na funkcję jako pełni system dobrowolnego oddawania krwi, zachęcają ludzi, aby wzajemnie troszczyli się o siebie.

Z tej okazji w sobotę, 4 czerwca 2016 r. w Wielbarku miejscowy klub HDK PCK przy OSP zorganizował otwartą akcję poboru krwi. Pomimo wakacyjnej pogody na akcję poboru zgłosiło się 60 honorowych dawców krwi, co w sumie dało 27 litrów krwi. Wśród krwiodawców było wielu młodych ludzi, którzy dopiero co uzyskali pełnoletność i z tej okazji postanowili oddać krew.

Nie można zapominać również o „stałych bywalcach” wielbarskich akcji, którzy nie tylko zachęcają innych do oddawania krwi, lecz również tworzą niepowtarzalną atmosferę tych spotkań. Tegoroczne hasło - „Krew łączy nas wszystkich” – doskonale wpisuje się w otwarte akcje poboru krwi organizowane w Wielbarku.