menu

50 Krwiodawców na 50. akcję poboru krwi w Wielbarku

2016-12-06 09:32:24 (ost. akt: 2016-12-06 09:33:30)

„Oddaję krew – pomagam” – pod takim hasłem odbyła się już 50. akcja poboru krwi w Wielbarku zorganizowana przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 3 grudnia 2016 roku już po raz pięćdziesiąty spotkali się Honorowi Dawcy Krwi ,aby podzielić się z innymi „życiodajnym płynem”. Pomimo niesprzyjającej aury , aż pięćdziesięciu Honorowych Krwiodawców zgłosiło się, aby oddać krew. Łącznie zebrano ponad 18 litrów . Z tej okazji dla uczestników sobotniej akcji przygotowano drobne upominki. Niestety tego dnia nie wszyscy mogli oddać krew. Jak się okazało wielu „stałych bywalców” wielbarskich akcji tak chętnie dzieli się krwią, że musieli niestety tym razem „odpocząć” ,ale już na kolejnych akcjach będą mogli to uczynić. Ostatnią osobą, która oddała krew na ostatniej w tym roku wielbarskiej akcji był Piotr Łachacz- który jednocześnie po raz pierwszy podzielił się tym „życiodajnym płynem ”.

Wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku serdecznie dziękuje wszystkim Krwiodawcom za tak liczne uczestnictwo w tegorocznych akcjach i do zobaczenia za rok…