menu

W Wielbarku w Prima Aprilis zebrano 27 litrów krwi

2017-04-04 13:07:30 (ost. akt: 2017-04-04 13:09:15)

Ponad siedemdziesięciu krwiodawców, 27 litrów krwi i kilka worków plastikowych nakrętek dla Olusia – to wynik wielbarskiej akcji poboru krwi w Wielbarku.

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. w Prima Aprilis odbyła się już druga w tym roku akcja poboru krwi w Wielbarku, zorganizowana przez miejscowy klub HDK PCK przy OSP. A chętnych nie brakowało . Ilość chętnych zaskoczyła samych organizatorów akcji. Już od samego rana ustawiła się długa kolejka chętnych do podzielenia się tym „życiodajnym darem”. Na akcję poboru krwi zgłosiło się ponad siedemdziesięciu honorowych dawców krwi, wśród których byli nie tylko mieszkańcy Gminy Wielbark, ale również z sąsiednich gmin. Po raz pierwszy krew oddali : Gabriela Burdyńska, Karol Dercz, Dominik Gajda, Mateusz Kałuża i Damian Musioł. Elżbieta Zadrożna po sobotnim oddaniu krwi zebrała na swoim koncie już 15 litrów krwi i w listopadzie z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi otrzyma złotą odznakę I stopnia .

Oprócz zbiórki krwi, zbierano również plastikowe nakrętki, które zostały przekazane dla Olusia chorego na złośliwego nowotwora mózgu. Do tej akcji dołączyli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielach, którzy przekazali kilka worków plastikowych nakrętek.