menu

Eliminacje gminne XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

2017-04-24 08:19:23 (ost. akt: 2017-04-26 07:25:28)

Dnia 21 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Wielbark zostały przeprowadzone eliminacje gminne XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni".

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne były przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszy i funkcjonariuszki Państwowej Straży Pożarnej.

Udział w konkursie na szczeblu gminnym wzięły 23 prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łatanej Wielkiej, Szkoły Podstawowej w Zabielach i Szkoły Podstawowej w Wielbarku.

Komisja w składzie:
Przewodniczący – Anna Musiał
Sekretarz – Milena Zapadka
Członek – Donata Przybyłek-Chojnowska
dokonała wyboru 10 prac zgodnie z Regulaminem zatwierdzonym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, które wezmą udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Po zliczeniu punktów kolejność zajętych miejsc przestawia się następująco:
I grupa wiekowa:
Julia Draba – SP Łatana Wielka
Kacper Suchowiecki – SP Łatana Wielka
Angelika Bryska – SP Łatana Wielka
Monika Dąbrowska – SP Łatana Wielka
Roksana Piórkowska – SP Łatana Wielka

II grupa wiekowa:
Karol Deptuła – SP Łatana Wielka
Oliwia Chojnowska – SP Wielbark
Patryk Klimek – SP Łatana Wielka
Martyna Młynarska – SP Łatana Wielka
Bartłomiej Draba – SP Łatana Wielka

Zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Wielbark. 

Gratulujemy uczniom wyobraźni i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu :)