menu

LETNIA KREW

2015-06-24 09:01:57 (ost. akt: 2015-06-24 09:02:27)

„Letnia krew –czekamy na nią” - pod takim hasłem odbyła się 9 lipca br. wakacyjna akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku. Pomimo okresu urlopowego i letniej pogody aż 56 Krwiodawców z terenu Gminy Wielbark i okolic oddało krew. Zebrano ponad 24 litrów krwi pełnej. Pierwsi „producenci krwi” na wyznaczone miejsce poboru krwi stawili się już przed godziną 7.00.

W czasie akcji zbierano krew dla prof. Andrzeja Klocka zasłużonego leśnika, który przebywa w NZOZ Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Z prośbą o pomoc w zbiórce krwi zwróciła się do wielbarskiego Klubu Pani Elżbieta Kowalska z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kobiet Lasu w Katowicach.

Dla osób, które odpowiedziały na sobotni apel o krew wielbarski Klub przygotował niespodziankę i zorganizował loterię fantową, na której obowiązywała zasada „każdy los wygrywa”. Do wygrania były, m.in. obiady w restauracjach, karnety do myjni samochodowej, koszulki RCKiK w Olsztynie oraz drobne upominki. Emocji podczas losowania było co niemiara, przy tym dużo śmiechu i świetna zabawa. Pomysłodawcami loterii fantowej byli, m.in. rodziny Krwiodawców, które wspierają działania osób oddających krew.

W czasie sobotniej akcji poboru krwi Dawid Basandowski, Edward Monkiewicz i Maciej Remuszko zostali wskazani do odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia.

Lipcowa akcja była ostatnią zorganizowaną w okresie letnim przez wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Krwiodawcy udają się na wakacyjny odpoczynek,
a kolejny pobór odbędzie się 3 września br., na który już teraz zapraszają.

Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku dziękuje:

Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie,
Cafe Bar Leksykon Helena Zapadka,
Karczma Leśniczanka,
Joannie Kostrzewie - Konserwacja i naprawy samochodów osobowych
PPHU Warmel.