menu

OSTATNIA AKCJA POBORU KRWI W WIELBARKU .... W TYM ROKU

2015-06-24 09:02:35 (ost. akt: 2015-06-24 09:03:21)

57 Krwiodawców, ponad 23 litry krwi, kilkadziesiąt kilogramów zebranych nakrętek to efekt sobotniej akcji poboru krwi, która odbyła się 5 listopada 2011r. w Wielbarku.

Tuż po godzinie 7.00 rozpoczęła się akcja poboru krwi, która potrwała do godziny 12.00 i przyniosła efekt w postaci zebranych ponad 23 litrów krwi. Uczestnicy sobotniej akcji mogli również obejrzeć i odnaleźć siebie na wystawie zdjęć z działalności Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Przeprowadzono również zbiórkę nakrętek dla Mikołajka z Dęblina na rehabilitację i zakup protez rączek i nóżek. Efekt akcji zaskoczył samych organizatorów. Zebrano 3 worki nakrętek, mimo, że o zbiórce można było przeczytać tylko w prasie lokalnej. W akcję zaangażowali się m.in. uczniowie V klasy Zespołu Szkół w Lipowcu, pracownicy Hali Sportowej w Wielbarku oraz sami mieszkańcy Wielbarka. W sobotę wręczono również podziękowania od wielbarskiego Klubu i RCKiK w Olsztynie za popularyzację Krwiodawstwa i ofiarowanie cząstki siebie dla ratowania życia innych ludzi. Otrzymali je Krwiodawcy, którzy od ponad 2 lat regularnie uczestniczą w akcjach: Danuta Mierzejewska, Elżbieta Chylińska, Edward Monkiewicz, Andrzej Tubis i Krzysztof Olszewski (Łatana Wielka). Podczas akcji Magdalena Kucińska i Paweł Dęby po raz pierwszy oddali krew. Pani Magda na akcję przyszła z mężem Krzysztofem, który na wrześniowej akcji oddał po raz pierwszy krew.
W czasie akcji Beata Zdancewicz i Adam Rutkowski zostali wskazani do odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia, a Krystian Siedlecki do odznaczenia III stopnia.
Ostatnią osobą , która oddała w tym roku krew w Wielbarku był Zbigniew Boguski.
W ciągu pięciu akcji poboru krwi zebrano ponad 130 litrów krwi, a zgłosiło się na akcję 310 osób.
Na zakończenie sobotniej akcji członkowie wielbarskiego Klubu wręczyli podziękowania za profesjonalizm i okazywaną życzliwość pracownikom RCKiK w Olsztynie i oddziału terenowego w Nidzicy.
Zarząd Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku dziękuje wszystkim Krwiodawcom, którzy uczestniczyli w 2011 roku w akcjach poboru krwi za to, że potrafili oderwać się od swoich obowiązków i poświęcili trochę czasu, żeby oddać krew potrzebującej osobie. Kolejna okazja do podziękowań Krwiodawcom będzie miała miejsce 19 listopada br. na uroczystości z okazji „Dni Honorowych Dawców Krwi”, gdzie zostaną wręczone nagrody oraz odznaczenia członkom wielbarskiego Klubu.