menu

Krwiodawcy uczą się udzielania pierwszej pomocy

2015-06-24 09:04:59 (ost. akt: 2015-06-24 09:05:34)

Co można robić w mroźną zimową niedzielę? Zarząd wielbarskiego Klubu HDK z pomocą OSP w Wielbarku postanowił zorganizować dla swoich członków i ich rodzin szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 29 stycznia br. w świetlicy GOKu Krwiodawcy oraz członkowie ich rodzin pod okiem ratownika medycznego i zarazem Naczelnika OSP druha Dawida Michalaka uczyli się jak zachować się w miejscu wypadku, jak prawidłowo zgłosić wypadek, w jaki sposób przeprowadzać resuscytację, jak udzielić pomocy w razie, m.in. oparzenia, zakrztuszenia. Głównym punktem szkolenia było ćwiczenie na fantomie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.
A już 4 lutego br. Krwiodawcy z Gminy Wielbark będą mieli okazję spotkać się ponownie, tym razem na akcji poboru krwi, na której oprócz oddawania krwi odbędzie się akcja „Nakręć się i pomóż Wiktorii” - zbierane będą plastikowe nakrętki dla Wiktorii Góralskiej z Wielbarka na zakup wózka inwalidzkiego.
Po szkoleniu dla członków Klubu HDK, na prośbę jednego z wielbarskich stowarzyszeń, Jednostka OSP w Wielbarku przeprowadziła jeszcze jedne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.
Instytucje, osoby zainteresowane itp. bezpłatną nauką udzielania pierwszej pomocy mogą pisać na adres e-mail: ospwielbark@wp.pl lub hdk_wielbark@wp.pl.