menu

"My się zimy nie boimy"

2015-06-24 09:05:42 (ost. akt: 2015-06-24 09:06:24)

Niskie temperatury jakie opanowały ostatnio nasz region okazały się niestraszne dla Mieszkańców Gminy Wielbark, którzy po raz kolejny nie zawiedli i pojawili się licznie w mroźny poranek 4 lutego w świetlicy GOKu w Wielbarku, by pomóc innym, oddając krew lub przynosząc plastikowe nakrętki dla Wiktorii Góralskiej z Wielbarka na zakup wózka inwalidzkiego.

67 Krwiodawców, ponad 28 litrów krwi, kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek - taki efekt przyniosła sobotnia akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP. Ale to nie jedyny rekord jaki tego dnia padł na poborze.
W tym szczególnym dniu wyróżniały się Panie. Pierwszą osobą, która oddała krew w 2012 roku i rozpoczęła akcję była Pani Izabela Ignacok z Baranowa. 500 litr krwi, oddany w Wielbarku od powstania Klubu, oddała Pani Aleksandra Antosiak z Wielbarka.
W nagrodę otrzymała maskotkę kropelkę ufundowaną przez Klub HDK.
Do grona Krwiodawców dołączyło 5 osób, w tym aż trzy Panie. Po raz pierwszy krew oddali: Ewelina Gratunik, Żaneta Folga, Monika Lizun, Patryk Ambroziak i Janusz Ziarno. Pani Monika Lizun przyszła na akcję poboru krwi z mężem Januszem, który również jest Krwiodawcą. Dla nich wszystkich Klub przygotował „Świadectwa zdania egzaminu na Krwiodawcę” i możliwość używania tytułu Honorowego Krwiodawcy oraz skarbonki „Jestem Krwiodawcą”. Dla pozostałych uczestników poboru krwi, przygotowano słodki poczęstunek oraz upominki w postaci „skarpetek na telefon” przekazane przez RCKiK w Olsztynie.
Tego dnia: Jakub Ścibek, Piotr Wiśnicki i Michał Zawitowski zostali wskazani do odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi.