menu

Młodzi dają przykład, „Dorosła młodzież” chętnie się uczy

2015-06-24 09:07:55 (ost. akt: 2015-06-24 09:08:22)

Oddawanie krwi łączy pokolenia, coraz częściej zdarza się, że młodzież przyprowadza na akcje poboru krwi swoich rodziców. 31 marca br. w GOKu w Wielbarku odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Po raz pierwszy krew oddali Bogusława Dąbrowska, która na akcję przyszła za namową syna Bartłomieja i Bogdan Kobus, którego wspierała córka Paulina i Rafał Żabiński – druh z OSP w Wielbarku.

Dla nich wszystkich wielbarski Klub przygotował skarbonki „Jestem Krwiodawcą” i świadectwa zdania egzaminu na honorowego Krwiodawcę. To, że Krwiodawcą jest się przez całe życie, udowodnił Pan Tomasz Ambroziak, który w sobotę oddał krew po kilkuletniej przerwie.
Pomimo okresu przedświątecznego, dnia wolnego od pracy i wielu obowiązków, Krwiodawcy zdali egzamin w chęci niesienia pomocy innym na szóstkę. Na akcję zgłosiło się 62 Krwiodawców, zebrano ponad 26 litrów krwi pełnej. Najsilniejszą reprezentacją z Gminy Wielbark okazali się mieszkańcy Kipar. Pan Krzysztof Olszewski z Łatanej Wielkiej na sobotniej akcji oddał szósty litr krwi i tym samym otrzyma odznaczenie Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia. Pan Krzysztof Olszewski od października 2009 roku jest na każdej akcji poboru krwi zorganizowanej w Wielbarku.
To nie była jedyna forma pomocy, jaką w sobotę okazali mieszkańcy Gminy Wielbark. W czasie akcji zebrano kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek dla Wiktorii Góralskiej na zakup wózka inwalidzkiego. Korki przyniosły nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież ze swoimi rodzicami i opiekunami.