menu

Krwiodawcy obalali mity

2015-06-24 09:08:29 (ost. akt: 2015-06-24 09:10:11)

Już po raz piąty Zespół Szkół w Wielbarku zaprosił do siebie przedstawicieli Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku, a zarazem strażaków z wielbarskiej Jednostki w osobach: Mileny Rutkowskiej, Anny Tabaki i Dawida Michalaka. 18 maja br. propagowali oni wśród 84 uczniów III klas gimnazjum ideę honorowego krwiodawstwa poprzez ukazanie roli, jaką spełnia krew w ratowaniu życia drugiego człowieka.

Młodzież dowiedziała się nie tylko kto może zostać krwiodawcą, poznała proces oddawania krwi, ale poprzez prezentację multimedialną miała okazję zobaczyć jak to wygląda w praktyce na przykładzie wielbarskich akcji poboru krwi. W czasie zajęć Krwiodawcy obalali mity dotyczące honorowego oddawania krwi. A na zakończenie każdych zajęć uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Dowodem na to, że „nauka nie idzie w las” może świadczyć fakt, że na wielbarskie akcje poboru krwi zgłasza się młodzież, która w takich zajęciach uczestniczyła. A sami uczniowie mówią, że „oddawanie krwi nic nie kosztuje, a można uratować komuś życie. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam lub najbliższym będzie potrzebna”.