menu

"W Dzień Matki", zamiast festynów, okazali wielkie serce i pomogli innym...

2015-06-24 09:10:28 (ost. akt: 2015-06-24 09:11:02)

Gdy w sobotni poranek parking przy GOKu w Wielbarku jest zapełniony po brzegi, to może oznaczać tylko jedno: otwartą akcję poboru krwi zorganizowaną przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Nie inaczej było 26 maja br. w Dzień Matki, gdzie 66 Krwiodawców z terenu całej Gminy Wielbark przyszło oddać krew. Łącznie zebrano ponad 27 litrów krwi.

Sobotnia akcja była pod wieloma względami szczególna. Aż 11 Pań–Mam wykazało się pełnym zaangażowaniem w swoje święto oraz wielkim sercem, oddając krew potrzebującym i tym samym otrzymały certyfikaty „Super Mamy” oraz drobne upominki. 6 osób dołączyło do grona krwiodawców: Marta Pomińska, Piotr Lis, Michał Matłoch, Tomasz Michalak , Piotr Roman i Wojciech Szczepkowski. Co warto podkreślić, każda z tych osób jest z innej miejscowości.

Ale to nie była jedyna pomoc, jaką tego dnia okazali mieszkańcy Gminy Wielbark. Rodzice wraz z dziećmi przynosili na akcję zebrane plastikowe nakrętki, by w ten sposób pomóc Wiktorii Góralskiej w zakupie wózka inwalidzkiego. Dzieci ze SP w Zabielach przekazały cały worek takich nakrętek. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy na akcje przyszli z rodzicami, dla nich wielbarski Klub przygotował z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka drobne upominki.

Jak pokazuje sobotnia akcja, ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc i chętnie to robią nie brakuje. I chociaż wydawałoby się, że po kilku dniach ciężkiej pracy, kiedy dookoła trwają pikniki, festyny, majówki, frekwencja na akcji będzie niska, to jednak kilkadziesiąt osób wstało rano, by już przed godziną 7.00 pierwsze kroki skierować do GOKu, żeby oddać cząstkę siebie lub pomóc organizatorom przy akcji. Dziękujemy....