menu

Na piąte urodziny pobili rekord ...

2015-06-24 09:12:57 (ost. akt: 2015-06-24 09:13:17)

W sobotni poranek 15 września br. w GOKu w Wielbarku zarejestrowało się 73 Krwiodawców, tym samym w piąty rok działalności wielbarskiego Klubu HDK PCK przy OSP został pobity rekord w ilości chętnych do oddania krwi; zebrano prawie 31 litrów krwi.

Honorowi Dawcy Krwi na zorganizowaną akcję przybyli nie tylko z Wielbarka, lecz również z oddalonych od miejsca poboru o kilka km miejscowości m.in., Lesin, Przeździęku, Łatanej, Kipar, Kucborka, Piwnic. Wśród Krwiodawców wyróżniały się Panie, które licznie przybyły na akcję, do grona „producentów krwi” dołączy cztery z nich: Jolanta Jabłonowska, Dżesika Nożykowska, Aneta Roman i Katarzyna Roman. Przyszły również rodziny, grupy przyjaciół, które wspólnie oddają krew, wyróżnia to wielbarskie akcje od innych. Niecodziennym akcentem akcji była możliwość wygrania popularnych maskotek, które na ten cel przekazał jeden z Krwiodawców.

W ten dzień zbierano również plastikowe nakrętki przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla Wiktorii z Wielbarka. Mieszkańcy Gminy Wielbark, m.in. uczniowie SP w Zabielach, przekazali kilkadziesiąt kilogramów korków. W akcję pomocy angażują się całe rodziny, począwszy od najmłodszych, a kończąc po najstarszych członków rodziny.

Corocznie w dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowych Dawców Krwi PCK, z tejże okazji 24 listopada br. w GOKu w Wielbarku odbędzie się kolejna akcja poboru krwi, na którą wielbarski Klub już teraz serdecznie zaprasza.