menu

Akcja z niespodziankami

2015-06-24 09:14:33 (ost. akt: 2015-06-24 09:14:52)

„Zawsze chciałem oddawać krew” - takie słowa najczęściej padają z ust Krwiodawców, którzy po raz pierwszy oddają krew. Okazją do dołączenia do grona honorowych dawców krwi była zorganizowana 24 listopada 2012 roku w GOKu w Wielbarku otwarta akcja poboru krwi.

Święta tuż tuż i w ostatnią sobotę w Wielbarku już można było to poczuć. Na akcję przybyli mieszkańcy z każdego zakątka Gminy Wielbark. Chętnych do podzielenia się cząstką siebie było aż 73 osoby, co dało ponad 30 litrów krwi. Pani Wiesława Grzeszczak, oddając na sobotniej akcji krew, otrzyma odznaczenie Honorowego Dawcy Krwi III stopnia. To nie była jedyna forma pomocy jaką okazali mieszkańcy. W czasie zbiórki krwi zebrano kilka worków plastikowych nakrętek, które przekazali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielach, którzy to po raz kolejny pomogli Wiktorii. Zebrano kilkanaście kilogramów monet 1,2,5 groszowych w ramach akcji „gorączka złota”, które przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najbiedniejszych.. Dzięki "złociakiom” marzenia dzieci mogą być spełnione.

Nie tylko Krwiodawcy i mieszkańcy Gminy Wielbark pomagali, ale sami zostali nagrodzeni. Niespodzianką dla Krwiodawców uczestniczących w sobotniej akcji były skarbonki, kalendarze oraz paczka słodkości w ramach podziękowań za ich okazywaną pomoc innym.

Sobotnia akcja była ostatnią w tym roku zorganizowaną przez wielbarski Klub, na kolejne zapraszamy w przyszłym roku.