menu

Krwiodawcy wyróżnieni

2015-06-24 09:17:57 (ost. akt: 2015-06-24 09:18:13)

8 maja 2013r. minęło 150 lat od powołania stowarzyszeń czerwonego krzyża. Z tej okazji 7 maja 2013r. Zarząd Okręgowy PCK w Olsztynie zorganizował w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie okolicznościowy koncert.

W uroczystości udział wzięli m.in. Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna oraz Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Województwa. Nasz powiat reprezentowali pani Milena Rutkowska z Wielbarka i Sławomir Staszak ze Szczytna.

W czasie koncertu odczytany został list Tadateru Kanoe, prezydenta Międzynarodowej Federacji Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca oraz Petera Maurera, prezydenta Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, skierowany z okazji jubileuszu do członków, pracowników, wolontariuszy i partnerów Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Następnie prezes Julian Osiecki i dyrektor zarządu PCK w Olsztynie Andrzej Karski wręczyli wspierającym działania warmińsko-mazurskiego PCK statuetki, a wolontariuszom i osobom szczególnie zaangażowanym w działalność stowarzyszenia, dyplomy. Wśród nagrodzonych znalazł się również Klub HDK PCK przy OSP w Wielbakru, który otrzymał podziękowania za swoje zaangażowanie i pracę społeczną.