menu

Pomaganie mają we krwi ...

2015-06-24 09:19:12 (ost. akt: 2015-06-24 09:19:45)

Kiedy inni cieszyli się urokami letniej pogody, oni w tym czasie pomagali innym. O kim mowa? - O Krwiodawcach z Gminy Wielbark i dalszych miejscowości, którzy 15 czerwca br. przyszli na otwartą akcję poboru krwi w Wielbarku zorganizowaną przez miejscowy klub HDK.

Ładna pogoda i okres przedwakacyjny sprzyja wypadkom. W tym czasie najbardziej potrzebna jest krew. Rozumieją to krwiodawcy z Gminy Wielbark, którzy już od rana ustawiali się w kolejce do oddawania krwi. Dzięki dobrej organizacji i wspaniałej ekipie RCKiK akcja przebiegła sprawnie. Na pobór zgłosiło się 66 krwiodawców, zebrano ponad 25 litrów krwi. Nie obyło się bez niespodzianki. W czasie akcji można było wygrać koszulki odblaskowe z autografem Krzysztofa Hołowczyca. Dzieci, które przynosiły plastikowe nakrętki otrzymywały maskotki przekazane przez Jacka Olszewskiego. Tradycyjnie na akcji pojawili się również „pierwszaki”, którzy po raz pierwszy oddawali krew. Beata Ogniewska, Małgorzata Redynk, Jerzy Gut i Bartosz Karcz; otrzymali dyplomy i drobne upominki.

W czasie sobotniej akcji krwi mieszkańcy Gminy Wielbark przekazali kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek.

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku dziękuje wszystkim krwiodawcom za ich chęć niesienia pomocy innym.

Kolejna otwarta akcja poboru krwi 10 sierpnia br., na którą już teraz wielbarski klub HDK serdecznie zaprasza.