menu

Dni Honorowego Krwiodawstwa w Olsztynie

2015-06-24 12:52:37 (ost. akt: 2015-06-24 12:52:59)

21 listopada 2013 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK .

- Dni Honorowego Krwiodawstwa to czas, w którym społeczeństwo może podziękować krwiodawcom za ich postawę, za to, że chcą oddać cząstkę siebie na potrzeby ludzi leżących w szpitalach - powiedział Julian Osiecki, prezes PCK na Warmii i Mazurach, otwierając uroczystość. - Dzięki wam, krwiodawcy, udało się uratować niejedno życie, dzięki wam niejedno dziecko mogło wrócić do rodzinnego domu. Na sali są dzisiaj ludzie, którzy oddali honorowo nie pięć, nie dziesięć, ale pięćdziesiąt i więcej litrów swojej krwi.

Podziękowań dla honorowych krwiodawców tego dnia było w Urzędzie Marszałkowskim sporo. Przede wszystkim odznaczenia państwowe. Te, w postaci nadanych przez Prezydenta RP Krzyży Zasługi. Miło jest nam poinformować, że uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża , Milena Rutkowska została wyróżniona Odznaką Honorową PCK IV stopnia nadaną przez Zarząd Główny PCK w Warszawie.