menu

Ludzkie życie jest dla nich najważniejsze

2015-06-24 12:53:17 (ost. akt: 2015-06-24 12:53:35)

Trzydziesta piąta akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku dała wspaniałe rezultaty. W sobotę, 8 lutego br. na akcję poboru krwi zorganizowaną w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku zgłosiło się około 80 krwiodawców, zebrano ponad 31 litrów krwi. Łącznie Krwiodawcy z Gminy Wielbark na swoim koncie mają już 825 litrów krwi.

Po trzymiesięcznej przerwie krwiodawcy mogli znowu spotkać się, aby pomóc innym. Jak ważne jest dla nich ludzkie życie świadczy fakt, że już po godzinie szóstej pierwsi producenci krwi zgłosili się do punktu pobrań. I jak to jest już normą na wielbarskich akcjach, nie brakowało wspólnych rozmów i śmiechu.

Na sobotniej akcji nie mogło zabraknąć „pierwszaków”. Osoby oddające po raz pierwszy krew otrzymały od wielbarskiego Klubu dyplom. Każdy kto oddał krew, otrzymał drobny upominek.

Ale to nie jedyna forma pomocy, jaką tego dnia okazali mieszkańcy Gminy Wielbark. Zebrano również kilka worków nakrętek na letni wypoczynek dla dzieci z Gminy Wielbark i przeprowadzono akcję „Gorączka złota”, polegającą na zbiórce monet 1,2,5 groszowych na letni wypoczynek dzieci z Warmii i Mazur.