menu

Wiosenna akcja poboru krwi w Wielbarku

2015-06-24 12:53:49 (ost. akt: 2015-06-24 12:54:08)

12 kwietnia obchodzone jest święto czekolady , lotnictwa i kosmonautyki. W tym dniu Mieszkańcy Gminy Wielbark postanowili pomóc innym oddając krew, przekazując plastikowe nakrętki na letni wypoczynek dzieci z Gminy Wielbark. W ramach akcji „Gorączka złota” zbierano również monety 1,2,5-groszowe.

Jeszcze nie było siódmej, a już chętni stawili się w miejscu poboru krwi, by oddać krew. W sumie kilkudziesięciu Krwiodawców oddało ponad 27 litrów krwi. Zebrano również kilka worków nakrętek i około 8 kilogramów monet .

Na sobotniej akcji poboru krwi nie mogło zabraknąć „pierwszaków”. Po raz pierwszy oddawali krew: Beata Abramczyk, Ewa Chylińska, Dariusz Deptuła, Anna Koziatek, Monika Koziatek, Ilona Olber i Krzysztof Rorenberg. W nagrodę otrzymali dyplomy i drobne upominki.

W czasie sobotniej akcji Justyna Maluchnik, Magdalena Pabich i Milena Rutkowska zostały wskazane do odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia. Dawid Michalak i Tomasz Obrębski otrzymają odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia. W ciągu ponad sześciu lat wielbarski Klub „zebrał” 855 litrów krwi.

Zarząd wielbarskiego Klubu życzy pogodnych, zdrowych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkanocnych i mokrego śmigusa dyngusa . Do zobaczenia 7 czerwca na kolejnej akcji.