menu

Wyróżnienie dla wielbarskich krwiodawców

2015-06-24 12:54:24 (ost. akt: 2015-06-24 12:54:44)

Przedstawienie działalności PCK, wręczenie wyróżnień i koncert Romana Roczenia - tak warmińsko-mazurski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża podsumował 95-lecie powstania organizacji.

8 maja 2014r. w Światowy Dzień Czerwonego Krzyża, w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, odbyła się uroczystość z okazji 95-lecia działalności PCK . W czasie uroczystości przedstawiono historię powstania na Warmii i Mazurach PCK oraz wręczono wyróżnienia i statuetki wolontariuszom i darczyńcom. Za wyróżniającą się pracę w wolontariacie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża wśród wyróżnionych znalazł się Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Wielbarku. Przedstawicielom wielbarskiego Klubu nagrodę wręczyli : Prezes Zarządu Okręgowego PCK w Olsztynie - Pan Julian Osiecki oraz Pan Andrzej Karski – Dyrektor olsztyńskiego PCK.

Polski Czerwony Krzyż jest największą i najstarszą organizacją humanitarną w Polsce. PCK organizuje m. in.: szkolenia z pierwszej pomocy, zbiórki krwi, żywności, a także pomoc humanitarną.