menu

Pierwsza akcja w nowym roku

2015-06-24 12:58:15 (ost. akt: 2015-06-24 12:58:38)

Ponad 21 litrów krwi, czterech nowych „producentów krwi” , kilka worków plastikowych nakrętek oraz woreczek monet – to efekt akcji poboru krwi zorganizowanej w Wielbarku.

W sobotę, 8 lutego 2015 r, odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi pn. „Pomóż nam pomagać” zorganizowana przez miejscowy klub Honorowych Dawców Krwi. Choć od ostatniej akcji minęło trzy miesiące, Krwiodawcy z Gminy Wielbark nie próżnowali
i regularnie oddawali krew m. in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa lub na zorganizowanych akcjach .

W czasie poboru krwi nie zabrakło „starych” krwiodawców, którzy na stałe wpisali są w obraz wielbarskich akcji. Miłą niespodzianką było przybycie honorowych dawców krwi, których dawno nie widziano na wielbarskich akcjach.

Rezultat sobotniej akcji to ponad 21 litrów krwi i czterech „nowych producentów krwi”. Pierwszy raz krew oddalali i tym samym dołączyli do grona honorowych krwiodawców: Konrad Gąsiewski, Jakub Gwiazda, Anna Kołakowska i Natan Kostrzewa. Nowi krwiodawcy jednogłośnie zapewnili, że od dawna chcieli oddawać krew , a teraz na to zdecydowali się . Tego dnia każdy krwiodawca otrzymał drobny upominek.

Pomimo, że w akcji wzięło udział kilkudziesięciu krwiodawców, to pobór przebiegł bardzo sprawnie i już po godzinie 11.00 zakończył się. Na oddanie krwi , honorowi dawcy krwi czekali tylko kilka minut.

Na pochwałę zasłużyli uczniowie SP w Zabielach, którzy na akcję dostarczyli kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek. Korki dostarczali również mieszkańcy Gminy Wielbark.

W czasie akcji przeprowadzona została akcja „gorączka złota” polegająca na zbiórce monet 1,2, 5- groszowych, które zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci z naszego województwa.

Kolejna akcja w Wielbarku już za 8 tygodni, na którą już teraz wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku serdecznie zaprasza.