menu

Okazana pomoc przez mieszkańców Gminy Wielbark

2015-06-24 12:58:59 (ost. akt: 2015-06-24 12:59:17)

Kwietniowa akcja poboru krwi w Wielbarku przebiegła bardzo sprawnie , czego efektem było zebranie prawie 23 litrów krwi.

W słoneczną sobotę, 11 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się druga w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

Akcja poboru rozpoczęła się tuż po godzinie 7 , a zakończyła się cztery godziny później . Dzięki sprawnej organizacji poboru, 60 Krwiodawców oddało krew na bieżąco, tym samym nie czekając w długich kolejkach. Pozyskano prawie 23 litry krwi. Po raz pierwszy krew oddali: Irena Deptuła, Katarzyna Deptuła, Katarzyna Dwilewicz, Emilia Marchewka i Marcin Zyśk. Sobotnia akcja poboru krwi dedykowana była Pani Hani - mieszkańce Wielbarka. W czasie sobotniej akcji poboru krwi zbierane były również plastikowe nakrętki oraz monety 1,2,5-groszowe”, które dostarczyli mieszkańcy Gminy Wielbark. Dobra pogoda sprzyja wypadkom, w których niestety uczestnikami bywają również dzieci. Ratownicy, strażacy po udzieleniu pierwszej pomocy, często dają dzieciom pluszowe maskotki, aby wesprzeć ich w trudnej sytuacji w jakiej się znalazły. Strażacy z Wielbarka również przekazują w czasie akcji ratowniczych maskotki. Wielbarski Klub Krwiodawców przekazał druhom z OSP w Wielbarku maskotki-misie ,które będą „wsparciem” dla najmłodszych.