menu

Oddali krew przed obchodami Światowego Dnia Krwiodawcy

2015-06-24 12:59:34 (ost. akt: 2015-06-26 08:48:18)

Barbara Bryska, Krzysztof Bryska, Agnieszka Deptuła, Przemysław Gut, Jakub Kostrzewa, Konrad Matłoch, Kamila Stempel, Andrzej Osłowski i Dorota Pawłowska – to osoby, które dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi. Nowi „producenci krwi” na sobotnią akcję poboru krwi przyszli wraz z rodzicami, mężami i znajomymi, aby wspólnie podzielić się cząstką siebie. Miłą niespodzianką dla nowych oddających krew było wręczenie im podziękowań przez osoby, które namówiły na oddawanie krwi.

W sobotę 6 czerwca 2015 r. w Wielbarku odbyła się już trzecia w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.
Pomimo letniej pogody i długiego weekendu Krwiodawcy nie zawiedli i licznie stawili się na otwartym poborze. Zebrano prawie 25 litrów krwi od 60 krwiodawców.

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, RCKiK w Olsztynie przekazało koszulki dla Krwiodawców, biorących udział w sobotniej akcji.

Nie tylko dorośli pomagają, ale również ci najmłodsi „pomaganie mają we krwi”. Na sobotnią akcję poboru krwi, uczniowie SP w Zabielach przekazali pełne worki plastikowych nakrętek, które zostały przekazane dla potrzebującego dziecka.

Kolejna akcja już 1 sierpnia 2015r., na którą wielbarski klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku serdecznie zaprasza.