menu

55. Akcja Poboru Krwi w Wielbarku

2017-09-26 13:32:37 (ost. akt: 2017-09-26 13:35:16)

W słoneczną sobotę, 23 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się 55. Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

Podczas otwartej akcji poboru krwi zebrano prawie 16 litrów krwi . Zbierano również monety 1,2,5-groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Podczas sobotniej akcji poboru krwi , każdy krwiodawca otrzymał upominki przekazane przez RCKiK w Olsztynie. 17 września br. podczas X Festiwalu Grzybów „Grzybowanie 2017”, który odbył się na Stadionie Leśnym w Wielbarku , Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku wraz z OSP w Wielbarku przygotowało stoisko promocyjne dot. m. in. propagowania idei honorowego oddawania krwi. Dorośli, dzieci i młodzież mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

17 listopada br. odbędzie uroczystość z okazji 10-lecia powstania wielbarskiego Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku, na której zostanie podsumowana działalność klubu oraz zostaną wręczone nagrody i odznaczenia.