menu

Uratuj życie” – akcja poboru krwi w Wielbarku

2018-03-01 14:36:32 (ost. akt: 2018-03-01 14:37:23)

„Uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 17 lutego 2018 roku Honorowi Dawcy Krwi z terenu Gminy Wielbark i okolic spotkali się, aby po raz kolejny móc pomóc drugiemu człowiekowi oddając krew.

W czasie akcji poboru krwi zebrano prawie 20 litrów krwi. Pierwsi Honorowi Dawcy Krwi oddali krew już przed godziną ósmą rano. Pobór krwi przebiegał niezwykle sprawnie. „Producenci krwi” czekali tylko kilka minut na oddanie krwi. Kilkadziesiąt osób oddało krew do godziny 11.00 , co sprawiło, że akcja zakończyła się wyjątkowo szybko, a efekty są znakomite.

Na otwartą akcję poboru krwi mieszkańcy Gminy Wielbark przynosili również monety 1,2,5-groszowe w ramach akcji „Gorączka złota” zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Oddział PCK w Olsztynie. Pieniądze z akcji przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. „Zbieramy "złociaki", a marzenia dzieci mogą być spełnione”.

Kolejna akcja poboru krwi już 14 kwietnia 2018 r. Zapraszamy.