menu

58. akcja poboru krwi w Wielbarku

2018-05-08 08:47:00 (ost. akt: 2018-05-08 08:51:30)

„Uratuj życie – oddaj krew” – pod takim hasłem odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 14 kwietnia 2018 r. kilkudziesięciu Honorowych Dawców Krwi zgłosiło się na akcję poboru krwi zorganizowaną w Wielbarku. W ciągu kilku godzin zebrano ponad 16 litrów krwi. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew, ale najważniejsza jest chęć niesienia pomocy drugiej osobie. Podczas otwartej akcji poboru krwi: Mateusz Draba i Michał Zawitowski na swoich kontach uzbierali ponad osiemnaście litrów i otrzymają Złotą Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Obaj Panowie z wielbarskim Klubem Honorowych Dawców Krwi związani są od 2010 roku i od tego czasu regularnie uczestniczą w akcjach poboru krwi organizowanych w Wielbarku. Małgorzata Bagińska na swoim koncie „uzbierała” już ponad pięć litrów krwi i otrzyma Brązową Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Z wielbarskim klubem związana jest od 2017 roku.

Podczas akcji zebrano kilka kilogramów monet 1,2,5-groszowych w ramach akcji „Gorączka złota” zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Oddział PCK w Olsztynie. Pieniądze z akcji przeznaczone są na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. „Zbieramy "złociaki", a marzenia dzieci mogą być spełnione”.

Wielbarska akcja poboru krwi przebiegła bardzo sprawnie i zakończyła się po godzinie 11.00. Kolejny pobór krwi już 16 czerwca 2018r.