menu

Podarowali krew potrzebującym

2018-06-18 07:27:00 (ost. akt: 2018-06-18 07:28:31)

„Podaruj nadzieję, podaruj życie, podaruj krew” – pod takim hasłem odbyła się sobotnia akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W piękny sobotni poranek, 16 czerwca 2018 roku odbyła się otwarta akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku. I tym razem Honorowi Dawcy Krwi licznie odpowiedzieli na apel . Zebrano ponad 17 litrów krwi. Po raz pierwszy krew oddali: Emilia Koziatek, Wiktoria Nadrowska i Marcin Janowski. Ci młodzi ludzie nie ukończyli jeszcze 20 roku życia. Organizatorów akcji cieszy fakt, że młodzież posiada tak dużą świadomość społeczną dotyczącą honorowego dawstwa krwi i bezinteresownie pomagają innym. Na pytanie : dlaczego zdecydowali się na oddanie krwi? Ich odpowiedź jest bardzo prosta: bo tak trzeba, bo chciałam/chciałem … Na sobotniej akcji nie mogło zabraknąć również „starych” krwiodawców , którzy od wielu lat uczestniczą w wielbarskich poborach krwi.

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy - w dniu urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 odkrył grupy krwi za co
w roku 1930 otrzymał nagrodę nobla.

Z tej okazji wręczono na sobotniej akcji poboru krwi piękne czerwone bidony.

Kolejna akcja już 11 sierpnia br., na którą już teraz serdecznie zaprasza wielbarski klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.